Cumhur İttifakı adayından CHP’li adaya tepki çeken sözler: Önüne gelene sarılıyorsun

Ordu’da Çamaş ilçesinin Cumhur İttifakı Adayı olan MHP’li Mahmut Ayparçası’nın CHP’nin adayı Leyla Çıtır’a karşı sarf ettiği sözler tepki yarattı. MHP’den geçtiğimiz dönemde belediye başkanı olarak seçilen ve tekrar Cumhur ittifakı tarafından aday gösterilen Mahmut Ayparçası seçim çalışmaları sırasında, CHP’nin adayı Leyla Çıtır hakkında, “31 senedir kendi maaşını toplayamadı bu, ortalıkta süs kabağı gibi gezdi durdu. Başka bir şey yok. Çok iyi bildiği bir şey var, iyi dedikodu yapmak. Eğer oraya da takılırsam sana o dedikoduları da canlı yayında anlatırım. Tamam mı? Kızım az kendine gel ya. Ya sonuçta bu bir seçim ne oluyor ya? Önüne gelene sarılıyorsun. Bizim inancımızda var mı bu? Ahlakımızda bu var mı? Sen Çamaş’a çok kötü örnek oldun. Kendine gel az” ifadelerini kullandı.

CHP’li aday Leyla Çıtır

CEVAP GELDİ: 8 MART’TA HAKARET EDEREK…

CHP’li Leyla Çıtır sosyal medya hesabından MHP’li Ayparçası’na cevap vererek, “Karşılıklı saygı ile yürüttüğümüz bu seçim sürecini bugün Mahmut Ayparçası tarafıma yaptığı büyük bir saygısızlıkla bozmuştur. Tarafıma 8 Mart Dünya kadınlar gününde bir dizi hakaret ederek kendi seviyesini belli etmiştir. Ben kendimi bilen bir kadın olarak söylenen sözleri asla kabul etmiyorum.Toplumun ve ailenin temelini oluşturan kadına saygısı olmayan bir kişiye ne anlatılsa kâr etmeyecektir. Bu nedenle ben rakiplerimi değil, kendimi ve Çamaş’ım için yapacaklarımı anlatmaya devam edeceğim” dedi.

CHP’Lİ VEKİLDEN SERT TEPKİ: AKP’Lİ VEKİLLER AYARINI DÜZELTECEK Mİ?

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Mahmur Ayparçası’na sert tepki gösterdi. Adıgüzel sosyal medya hesabında, “Ordu Çamaş ilçesinin mevcut belediye başkanı ve yeniden Cumhur ittifakı adayı Mahmut Ayparçası, CHP’nin kadın adayı Leyla Çıtır’a hem de Kadınlar Gününde, bir Kadın Kooperatifinde ahlaksızca hakaret ediyor. Siyasetin de bir ahlakı var, bir seviyesi var. Bunun seviyesi zaten belli de o yanında oturup sessiz kalanlara ne demeli. Kendi partisi ve AKP’li yetkililer ile vekiller bunun ayarını düzeltecek mi, yoksa o işi ben mi yapayım?” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x