Stardew Valley’in 1.6 güncellemesi için geri sayım başladı

Bu, PC oyuncularına yeni içeriklere daha erken erişim sağlayacak ve diğer platformlarda oyunun hayranlarını heyecanla beklemeye bırakacak.

“Stardew Valley” oyununun yaratıcısı Eric ‘Concerned Ape’ Barone, oyuncuları heyecanlandıran bir haberle geldi: Uzun zamandır beklenen 1.6 güncellemesi 2024 yılında piyasaya sürülecek ve büyük ihtimalle PC versiyonu, konsol ve mobil versiyonlardan önce yayınlanacak. Barone, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “1.6 güncellemesi, başlangıçta planlandığından biraz daha geniş kapsamlı oldu” dedi. “Artık bu güncellemeye büyük yeni içerikler eklemeyi tamamladım ve şimdi hata düzeltme ve cilalama aşamasındayız. Sabrınız için teşekkürler. Herkesin oynamasını görmek eğlenceli olacak!”

Barone ayrıca, meraklı bir hayrana yaptığı başka bir paylaşımda, oyuncuların yeni 1.6 içeriğinin çoğunu taze bir oyun başlatmadan da deneyimleyebileceklerini belirtti. Ancak, her şeyi bağlamı içinde görmek için yeni bir oyun dosyası başlatmanın daha iyi olacağını da sözlerine ekledi. Geliştirici, “Eski bir kayıtla oynamak sorun olmayacak ama her şeyi bağlamında deneyimlemek için yeni bir kayıt öneririm, aksi takdirde eski kaydınızı yüklediğinizde birçok şeyi hemen kilitleyeceksiniz” diye yazdı. Barone, güncellemenin önce PC’ye, ardından konsol ve mobil platformlara geleceğini de açıkladı. Aynı paylaşımda, platformlar arasında büyük bir gecikme olmaması için çabaladığını vurguladı ve geçmişte bu tür gecikmelerin “kabus gibi” olduğunu belirtti.

Bu önemli 1.6 güncellemesi, çiftlik RPG oyununa yüzlerce satır yeni diyalogdan taze eşyalara, gelişmiş mod desteğine ve geç oyun içeriğine kadar geniş bir yelpazede yeni içerikler getirecek. Barone, aynı zamanda bir sonraki oyunu olan “Haunted Chocolatier” üzerinde de çalışmaya başladı. Bu yeni oyun, Stardew Valley ile birçok tasarım özelliği ve estetik unsuru paylaşırken, savaşa daha fazla vurgu yapacak.

Barone, geçen yıl “Haunted Chocolatier”dan birkaç ekran görüntüsü paylaştı ve bu görüntüler, oyun içi mekanları ve karakterleri, şehir meydanı, ürkütücü bir kütüphane ve Stardew Valley’den tanıdık bir Dede benzeri karakteri içeriyordu. Geliştirici, doğru ortaklar bulunursa Stardew Valley’i Studio-Ghibli tarzı bir filme uyarlamaya açık olduğunu da ima etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x