Yakışmadı Muharrem İnce… Bir haberin hikayesi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Mersin Tarsus’ta yaptığı konuşmada CHP’yi hedef aldı. “FETÖ’yle PKK’yla böyle yavşak bir ilişki içinde olursan bu millet dolar 100 lira olsa yine sana oy vermez” diyen Muharrem İnce’nin bu sözlerini haberleştirdik.

Haberi “Muharrem İnce’den eski partisine: Yavşak CHP” başlığıyla okuyuculara duyurduk.

Bunun üzerine Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcılarından haberin başlığının düzeltilmesi konusunda telefonlar aldık. Haberin başlığının çarpıcı ve doğru olduğunu düşünsek de bu ricaya daha fazla kayıtsız kalamayarak başlığı “Muharrem İnce’den eski partisine: CHP yavşak ilişki içinde” olarak değiştirdik.

Bu iyi niyetimize rağmen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Odatv’yi hedef alan bir paylaşım yaptı.

Odatv’nin ilgili haberinin görselini paylaşan Muharrem İnce, “Hangi terör örgütüyle nasıl bir ilişki kurulursa kurulsun, bu yavşak bir ilişki türüdür. Bu ifadeyi herhangi bir siyasi parti için kullanmam, kullanılmasını doğru bulmam. Ben tamamen aradaki ilişkiyi kast ettim. Haberin bu şekilde servis edilmesini kınıyorum.” İfadelerini kullandı.

İNCE’YE KUMPASTA ODATV DOĞRULARI SAVUNDU

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesinin etkilerinden biri olan seks kumpasında doğruları Odatv yazmıştı.

İnce, partisinin genel merkezi önünde düzenlediği basın toplantısında, adaylıktan çekilme sebebini açıklarken, Odatv gazeteciliğine de göndermede bulunmuştu. İnce, ““Olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, olmayan fotoğraflar… Yani İsrailli bir porno sitesinden alıyor görüntüyü, benim kelleyi kesiyor oraya koyuyor. Ve bunu FETÖ’cüler yapıyor. Ama ne yazık ki Türkiye’de de muhalif olacağım diye bunu paylaşanlar var. Böylesine bir iftira furyasını Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir siyasetçi görmedi. Ve bütün bunlar olurken bu ülkenin savcıları, bu ülkenin gazetecileri bunlara değinmediler, Odatv hariç. Onu hariç tutuyorum. Bu emniyet nerede! Bu sahte görüntüler yayınlanıyor, 45 gündür. 45 gündür itibar suikastı yapılıyor, saldırılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Odatv, ilkeli yayın anlayışı gereği bahsi geçen görüntüleri analiz etmiş ve sahte olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamayı, belgelere dayandırarak yapmıştı.

Aynı Muharrem İnce, bu defa, hoşuna gitmeyen bir başlık üzerinden Odatv’yi siyasetine malzeme etmeye çalıştı. Haberin servis ediliş şeklini kınadığını ifade etti.

İyi niyete gösterilen bu tavrı asıl biz Odatv olarak kınıyoruz.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x